A résztvevők megismerkednek a vezetői hatalomgyakorlás alaptípusaival (autokratikus, magára hagyó, demokratikus) és azok munkatársakra gyakorolt hatásával. Tükröt kapnak saját vezetői stílusukról, a már meglévő vezetői eszközeikről, amennyiben szükséges a változtatási lehetőségekről.
A megfelelő célkitűzés a vezetői munka első alappillére. A résztvevők egy szimuláció keretében saját bőrükön megtapasztalják, a pontos vezetői célkitűzés fontosságát, majd önreflektív módon ránéznek saját célkitűzési gyakorlatukra.
A munkatársak motiválása a kitűzött célok felé, a vezetői munka második alappillére. Egyrészt segíti a kitűzött célok elérését, másrészt a fluktuáció csökkentésében is kiemelt szerepe van. A résztvevők megismerik az alapvető motivációs eszközöket (biztonság, munkatársi környezet, eredmények, felelősség, pénz, előrehaladás, státusz), és azok hatékony használatát a mindennapokban.
A harmadik alappillér a megfelelő visszajelzés, vagyis a munkatárs megfelelő viselkedésének erősítése, a nem megfelelő viselkedésének korrekciója. Ez egyrészt segíti a kitűzött célok pontos teljesítését, másrészt a munkatársaknak a jó visszajelzés rendkívüli biztonságot ad, amely szintén lojalitás növelő tényező. Mégis, tapasztalatunk szerint, ez az egyik legnagyobb kihívás a vezetőknek, ezért sokszor elmarad, a vezetők igyekeznek elkerülni vagy egyszerűen „letudni”.
I. A korrekciós megbeszélések esetén cserbenhagynak ösztönös kommunikációs formáink. mert ezek általában feszült helyzetek, melyeket agyunk veszélyként érzékel, amelyre ösztönösen agresszióval (támadás) vagy passzivitással (menekülés) reagál. A két ösztönös kommunikációs formánk közül egyik sem hasznos ilyenkor, hiszen:
II. A korrekciós megbeszélések óhatatlanul konfliktussal járnak, ezért rendkívül fontos megismerni az alapvető konfliktuskezelési stratégiákat. A konfliktusok megoldását elősegítő gondolkodási és viselkedési modell kerül bemutatásra és közös feldolgozásra. A résztvevők tükröt kapnak saját konfliktuskezelési stratégiájukról, és használatának következményeiről.
A képzés díja 120.000 Ft + ÁFA/fő. Nyílt tréning, azaz több vállalattól is várjuk a résztvevőket.
A képzés időpontja: A COVID helyzet miatt jelenleg nem szervezünk nyílt tréningeket, csak kihelyezett ún. zárt vállalati tréningeket. Kérje egyedi ajánlatunkat!.
A tréning díja tartalmazza a 2 napos alapozó tréninget és a 3×0,5 napos gyakorlati utánkövetést kiscsoportban. Tartalmazza a helyszín és a bekészítések költségeit, valamint a képzés jegyzeteit.
A képzés oklevél kiadásával zárul.
Trénerek:
Csiszka Noémi és Ujváry András
Jelentkezés és érdeklődés
exline@exline.hu
+36 06 20 429 04 55